Skip to main content

Rejestracja

 

 

 


 

CM Syberka Sp. z o.o. © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja Logo SUBES Twórca strony www 

Badania diagnostyczne

Diagnostyka medyczna jest bardzo ważnym elementem, stanowiącym podstawy w procesie leczenia pacjentów. Dokładamy wszelkich starań, aby nasz pakiet usług wyczerpywał Państwa potrzeby diagnostyczne. Gwarantujemy Państwu szybką i trafną diagnostykę, realizowaną przez najlepszych specjalistów.

Pracownia RTG/ USG

RTG - Badanie rentgenowskie
Mężczyzna i Kobieta w gabinecie - Zespół RTG CM Syberka

RTG jest badaniem mało inwazyjnym oraz stosunkowo szybko i łatwo dostępnym. W związku z tym często jest wybierane jako badanie pierwszego rzutu w diagnostyce wielu schorzeń. Nawet jeśli nie pozwala na postawienie dokładnej diagnozy, często podpowiada możliwą przyczynę dolegliwości i pomaga odpowiednio dobrać dalsze badania.

Badanie rentgenowskie przeciwwskazane jest w ciąży, szczególnie w pierwszym trymestrze. W związku z tym zawsze informuj swojego lekarza o możliwej ciąży.

O możliwości wykonania badania każdorazowo decyduje lekarz na podstawie ogólnego stanu zdrowia pacjenta po ocenie wskazań i przeciwwskazań.

Badanie radiologiczne wykonywane jest w pracowni znajdującej się na parterze, na wprost rejestracji w naszym Centrum Medycznym SYBERKA .

Skierowania na badania obrazowe wystawiane są przez lekarzy rodzinnych.

USG - Badanie ultrasonograficzne

Badanie ultrasonograficzne jest obecnie jedną z najbardziej uniwersalnych metod diagnostyki obrazowej, a przy tym nieinwazyjną i bezpieczną dla pacjenta. Dzięki temu badaniu jesteśmy w stanie ocenić wielkość oraz kształt narządów wewnętrznych. USG pozwala wykryć wiele zmian w organizmie np. wychwycić wszelkie guzy, zmiany nowotworowe czy mięsaki.

Przygotowanie do badania zależne jest od tego jaki narząd będzie badany. Warto pamiętać, żeby tuż przed badaniem nie palić papierosów – dym może zniekształcić obraz oraz negatywnie wpłynąć na wynik. W dniu badania, a najlepiej na kilka dni przed należy powstrzymać się od ciężkostrawnych posiłków wywołujących gazy, które mogą powodować zniekształcenie obrazu. Zalecane jest godzinę przed badaniem wypić litr niegazowanej wody mineralnej, aby pęcherz podczas badania był pełny.

UKG - echokardiografia

UKG czyli inaczej echo serca lub echokardiografia. Jest to bezbolesne i bezinwazyjne badanie, które pozwala nam ocenić budowę i pracę serca. Lekarz za pomocą ultrasonografi jest w stanie ocenić jak funkcjonuje serce i jego zastawki oraz budowę ścian, przedsionków, komór serca i naczyń krwionośnych. UKG należy do podstawowych badań profilaktycznych i diagnostycznych chorób serca.

EKG - Elektrokardiografia

EKG, czyli elektrokardiografia to badanie diagnostyczne, które wykonuje się w celu wykrycia zaburzeń czynności serca. EKG należy do grupy badań nieinwazyjnych i bezbolesnych i może być wykonywane u dorosły, u dzieci a nawet u niemowląt.

Wskazania: Elektrokardiografia wykonywana jest w sytuacji podejrzenia chorób serca. Głównie w przypadku bólu w klatce piersiowej – pozwala na stwierdzenie czy dany ból nie został spowodowany przez chorobę niedokrwienną serca. Do kolejnych wskazań należą omdlenia oraz zasłabnięcia, ale także uczucie kołatania serca.

Badanie EKG jest wykonywane podczas wizyty u kardiologa

Holter Ciśnieniowy / EKG

Centrum Medycznym SYBERKA umożliwia swoim Pacjentom wykonanie badania metodą Holtera. Istnieją dwa rodzaje badania: Holter ciśnieniowy oraz Holter EKG. Badanie zlecane jest przez lekarza osobom u których występują dolegliwości związane z układem krążenia.

Co to za badanie?

Holter EKG przeprowadza się je przez min. 24h, lecz zdarzają się przypadki gdzie badanie trwa kilka dni. Założenie Holtera polega na przytwierdzeniu do klatki piersiowej pacjenta 5 elektrod oraz małego aparatu. Pozwala to na ciągłe monitorowanie czynności serca wraz z jednoczesnym rejestrowaniem wyników badania. Zarejestrowane wyniki pozwalają lekarzowi zobrazować pracę serca podczas codziennych czynności pacjenta w przeciągu 24h oraz dają możliwość postawienia diagnozy i wdrożenia leczenia. W celu ściągnięcia urządzenia należy udać się do przychodni – nie należy ściągać rejestratora samodzielnie.

Cytologia

Cytologia jest badaniem przeznaczonym dla kobiet, które powinno być wykonywane regularnie. Badanie wykonuje się w celu profilaktyki wczesnego wykrycia raka szyjki macicy.

Na czym polega badanie?

Materiał do cytologii pobierany jest podczas trwania standardowego badania. Wykorzystywany do tego jest wziernik oraz specjalna szczoteczka, za pomocą których lekarz lub położna pobierają materiał do badania – komórki z kanału i tarczy szyjki macicy. Materiał umieszczany jest na małych szkiełkach, a następnie jest przekazywany do laboratorium.