Skip to main content

Rejestracja

 

 

 


 

CM Syberka Sp. z o.o. © 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja Logo SUBES Twórca strony www 

Podstawowa Opieka Zdrowotna

Poradnia dla Dzieci i Młodzieży

Poradnia pediatryczna dla dzieci chorych i zdrowych

DLA DZIECI

Pediatra to lekarz mający wiedzę w zakresie pediatrii, czyli działu medycyny zajmującego się chorobami okresu dziecięcego. Pediatra stale czuwa nad rozwojem dziecka poprzez zlecanie i interpretowanie badań okresowych, zlecanie szczepień ochronnych, rozpoznawanie zaburzeń rozwojowych dzieci i młodzież od wieku niemowlęcego do 18 roku życia.

Nasi Lekarze:

Lek. Iwona Kawecka – Godoń

Lek. Anna Grabara – Czech

Lek. Marta Kowalska

Lek. Dawid Andruch

Lek. Klaudia Zielińska

Chcąc zapisać swoją pociechę do naszej poradni pediatrycznej lub przepisać z innej przychodni należy wypełnić deklarację wyboru lekarza, okazać książeczkę zdrowia dziecka oraz dostarczyć kartę szczepień z poprzedniej przychodni.

Następnie możemy zapisać dziecko na wizytę do wybranego lekarza.

Lista lekarzy do których można aktualnie składać deklarację:

Pierwsze zgłoszenie

Po wyjściu ze szpitala rodzice zobowiązani są do zgłoszenia urodzenia dziecka w przychodni według swojego wyboru, gdyż nie ma już w Polsce rejonizacji pacjentów.

Zgłoszenie polega na wypełnieniu deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej w imieniu dziecka, podaniu numeru PESEL dziecka (numer ten można podać również później, tuż po nadaniu jeśli w momencie zgłoszenia dziecko nie ma go jeszcze nadanego) oraz okazaniu książeczki zdrowia dziecka otrzymanej w szpitalu.

Ważna informacja: Lekarza, pielęgniarkę i położną podstawowej opieki zdrowotnej można zmienić bezpłatnie dwa razy w roku.

Posiadamy oddzielną poradnię dla dzieci zdrowych i chorych. Jest to niezwykle ważne dla zachowania zdrowia naszych pociech.


Szczepienia dla Dzieci i Młodzieży

Szczepienia ochronne są podstawowym narzędziem w zwalczaniu chorób zakaźnych. Zapewniają maksymalną ochronę przed zachorowaniem na groźne choroby zakaźne oraz pozwalają wyeliminować występowanie poszczególnych chorób zakaźnych w społeczeństwie.

Zgodnie z informacjami Ministerstwa Zdrowia do szczepień obowiązkowych zaliczamy szczepienia przeciwko: gruźlicy, błonicy, krztuścowi, polio, odrze, śwince, różyczce, tężcowi, zakażeniom pneumokokowym, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, zakażeniom przeciwko Haemophilus influenzae typu B

Za szczepienia obowiązkowe u dziecka odpowiadają jego rodzice oraz lekarz rodzinny.

Podczas pierwszej wizyty w przychodni poproś lekarza rodzinnego, aby omówił z tobą kalendarz szczepień, a gdy jest taka potrzeba – dopasował o do indywidualnych potrzeb twojego dziecka.